1924 Olimpiada Chamonix Montblanc

Article

February 7, 2023

Igrzyska Olimpijskie 1924 Chamonix Montblanc (1924 Igrzyska Olimpijskie Chamonix Montblanc) to Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywające się w Chamonix-Mont-Blanc we Francji, od 25 stycznia 1924 do 5 lutego 1924. Początkowo prowadzone na zasadzie próbnej jako Międzynarodowy Tydzień Sportów Zimowych, zostały certyfikowane jako I Zimowe Igrzyska Olimpijskie na Zgromadzeniu Ogólnym MKOl w następnym roku. Oficjalna nazwa tego pilotażowego turnieju brzmi: „W ramach 8. Olimpiady MKOl będzie najwyższym sponsorem, a Francuski Komitet Olimpijski będzie gościł Francuską Federację Igrzysk Zimowych i Francuski Klub Alpejski w regionie Chamonix-Mont-Blanc. to zawody sportów zimowych, które mają się odbyć. Nawet w ówczesnych artykułach prasowych opisywano ją jako „VIII Igrzyska Olimpijskie”.

atrakcja

Sonja Henie, która wygrała igrzyska po raz trzeci z rzędu w łyżwiarstwie figurowym, jako pierwsza wzięła udział w igrzyskach w wieku 11 lat. Japonia również rozważała wysłanie sportowców, ale biorąc pod uwagę, że szkody spowodowane przez wielkie trzęsienie ziemi w Kanto, które miało miejsce w poprzednim roku, były ogromne, wysyłka została przełożona.

Konkurs wdrożeniowy

Medal zdobyty przez każdy kraj

Główny medalista

Złoty Medal Charles Jewtraw (USA, Łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 500m)-Zimowe Igrzyska Olimpijskie Złoty medalista nr 1, klasa Tumberg (Finlandia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 1500 m) Klasa Tumberg (Finlandia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 5000 m) Julius Skotonab (Finlandia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 10000 m) Klasa Tumberg (Finlandia, prędkość) ​Skating Men's Comprehensive) (4. wydarzenie)) Gillis Grafström (Szwecja, łyżwiarstwo figurowe mężczyzn) Helma Sabo (Austria, łyżwiarstwo figurowe kobiet) Alfred Berger, Helene Engelmann (Austria, para łyżwiarzy figurowych) Trulife Haug (Norwegia, biegi przełajowe) narciarstwo 18 km mężczyzn) Trulife Haug (Norwegia, narciarstwo przełajowe mężczyzn 50 km) Trulife Haug (Norwegia, narciarstwo indywidualne mężczyzn w mieszance nordyckiej) Jacob Turin Tams (Norwegia, skoki narciarskie) Kanada (łyżwiarstwo) Szwajcaria (bobsley mężczyzn 4) Srebrny medal Oskar Olsen (Norwegia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 500 m) Roart Larsen (Norwegia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 1500 m) Julius Skotonab (Finlandia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 5000 m) Klasa Tumberg (Finlandia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 10000 m) Loart Larsen ( Finlandia, Łyżwiarstwo szybkie mężczyzn, kompleks kompleksowy) Narve Bonna (Norwegia, skocznia narciarska) Brązowy medal Loalto Larsen (Norwegia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 500 m) Klasa Tumberg (Finlandia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 500 m) Sigurt Moen (Norwegia, prędkość) Łyżwiarstwo) Łyżwiarstwo męskie 1500 m) Loart Larsen (Norwegia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 5000 m) Loart Larsen (Norwegia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn 10000 m) Julius Skotonab (Finlandia, łyżwiarstwo szybkie mężczyzn kompleksowy) Anders Haugen (Stany Zjednoczone, skocznia narciarska)ja

notatka

Powiązany przedmiot

Międzynarodowy Komitet Olimpijski Zimowe Igrzyska Olimpijskie Projekt: Olimpiada

Link zewnętrzny

MKOl Chamonix 1924 Strona (angielski) Kraje skandynawskie, które w przeważającej mierze wygrały w Chamonix (Japoński Komitet Olimpijski) Historia Igrzysk Olimpijskich JOC (Japoński Komitet Olimpijski)

Original article in Japanese language